W 1995 roku parafia Matki Bo瞠j ζskawej w Z這tok這sie obchodzi豉 50-lecie istnienia.

W przesz這軼i nasze tereny nale瘸造 do parafii Tarczyn. Oko這 1840 r. 闚czesny w豉軼iciel maj徠ku Szczaki
K. Wojda zbudowa na terenie dawnego parku dworskiego kaplic
(w obecnym ko軼iele stanowi ona prezbiterium).

W 1935 r. w豉軼icielem maj徠ku Szczaki zosta hr. Wojciech Rostworowski a administratorem tego maj徠ku uczyni swego bratanka hr. Antoniego Rostworowskiego cz這wieka wyj徠kowo pobo積ego. W豉郾ie z jego inicjatywy, w latach 1935-37 przy pomocy hr. Wojciecha Rostworowskiego i okolicznej ludno軼i,
a tak瞠 przy wsp馧udziale ks. proboszcza Czes豉wa Oszkiela
z Tarczyna zosta wybudo-wany ko軼i馧 w obecnym kszta販ie murowany z kamie-nia, jednonawowy, posiada-j帷y trzy o速arze.

Hr. Antoni Rostworowski zmar w 1938 r., a jego zas逝gi upami皻nia tablica umieszczona na 軼ianie wewn徠rz ko軼io豉.

W nowo wybudowanym ko軼iele nabo瞠雟twa odbywa造 si co drug niedziel, ksi篹a przyje盥瘸li z Tarczyna.

廝鏚這: http://www.zlotoklos.pl/index.php?k=kosciol